Kādas spēles ir jāspēlē ar pusotra līdz divu gadu veciem bērniem?

Protams, visa uzmanība jāpievērš bērna loģikas attīstībai. Spēlējiet ar viņiem priekšmetu šķirošanu pēc krāsas, izmēriem, formas. Spēlē jau var ievadīt vienkāršas puzles no četriem vai sešiem gabaliem. Uz kastes parasti ir norādīts vecums, kādam puzle domāta.

Tuvāk diviem gadiem sāciet spēlēt „atrodi pāri” ar zeķēm, cimdiņiem vai kubikiem un bumbiņām; tas ir atkarīgs no jūsu izdomas, nav obligāti jāpērk rotaļlietas, tās var izgatavot pašrocīgi.

Stāstiet par priekšmetu īpašībām: liels – mazs, sauss – slapjš, utt. Lielāki konstruktori un mozaīkas aizņems bērna uzmanību uz ilgu laiku, īpaši, ja viņam sāks izdoties tos izveidot.

Zīmēšana. Pirmos mēģinājumus uzsākt zīmēt veiciet ar vaska krītiņiem, tie ir mīksti, atstāj labu nospiedumu, un bērnu šī nodarbe fascinēs un aizraus.

Veidošana. Sākumā bumbiņas, desiņas, vēlāk sarežģījiet uzdevumu. Veidošanai labāk izvēlēties īpašu mīklu, tā neizkalst kā plastilīns un nav kaitīga veselībai, ja bērns gribēs to nogaršot vai aplaizīt rokas.

Smalkās motorikas attīstība. Te mazulim var piedāvāt saplēst papīru, iztīt vairākos folija vai papīra slāņos ietītu priekšmetu. Putraimu pārbēršana ar karoti no viena trauka otrā, sīku priekšmetu ‘izzvejošana’ no ūdens arī būs noderīga smalkajai motorikai.

Attīstiet sociālās prasmes: sasveicināties, atvadīties, samīļot mammu vai rotaļlietu, palīdzēt mammai mājas darbos; ja jūs darāt kaut ko mājsaimniecībā – dariet to kopā, protams, sanāks ilgāk, toties bērnam būs ļoti interesanti.

Tas ne tuvu nav pilns saraksts par prasmēm, kas būtu bērnam jāiemāca. Dariet to, ko jums saka priekšā paša sirds. Pievērsiet bērnam uzmanību, šajā vecumā tas viņam ir ļoti svarīgi, viņam vajadzīgs atbalsts jebkuras nodarbes iesākumā.

Просмотров: 608