Kas jāprot 1,5-2 gadus vecam bērnam?

Pusotra gada vecumā bērns pārliecinoši nostājas uz kājām, viņš sāk lēkāt, skraidīt un viss, ko viņš dara, notiek apzināti. Ir daudz jāstaigā svaigā gaisā, vismaz četras stundas dienā, tas nostiprinās mazuļa muskuļu sistēmu, un ar skābekli bagātinātās asinis veicinās normālu smadzeņu darbību un visu nervu sistēmu. Mazulim jāspēj pārkāpt pāri nelieliem šķēršļiem un pārvietoties pa kāpnēm. Tāpat arī ēst bērnam jāprot patstāvīgi, nenosmērējot seju un apģērbu. Apģērbties šajā vecumā var bērni, kuriem ir labi attīstīta koordinācijas sistēma. Piemēram, uzlikt galvā cepurīti un apaut čībiņas ir viņa spēju robežās.

Pieaugušo vārdu izpratnei arī ir jābūt apzinātai, bērnam ir jāpazīst dzīvnieki, ikdienā lietojamie priekšmeti. Jāprot atsaukties uz lūgumiem, piemēram, – padod man šo priekšmetu. Krāsas atšķirt var ne visas, vismaz kaut galvenās.

Divu gadu vecumā bērna vārdu krājumā ir jābūt apmēram trim simtiem vārdu; ne visi bērni sāk runāt laicīgi, bet, ja bērns ilgu laiku neizsaka vienkāršas frāzes, vislabāk ir konsultēties ar neirologu.

Просмотров: 1164